Schema.org (7.x-1.0-beta2) - en to he translation catalogue (12 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Date
he: תאריך

en: Image
he: תמונה

en: Name
he: שם

en: Event
he: אירוע

en: Location
he: מיקום

en: Other
he: אחר

en: Features
he: פיצ'רים

en: Photo
he: תמונה

en: About
he: אודות
