Schema.org (7.x-1.0-rc1) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Title
id: Judul

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Date
id: Tanggal

en: Image
id: Gambar

en: Name
id: Nama

en: Event
id: Acara

en: Location
id: Lokasi

en: Property
id: Milik

en: Photo
id: Foto

en: About
id: Tentang
