Schema.org (7.x-1.0-beta2) - en to ur translation catalogue (6 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Type
ur: قِسم

en: Description
ur: وضاحت

en: Date
ur: تاریخ

en: Image
ur: تصویر

en: Name
ur: نام
