Scholarly Lite (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (30 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Content
pl: Zawartość

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Help
pl: Pomoc

en: Layout
pl: Układ

en: Site name
pl: Nazwa witryny

en: Header
pl: Nagłówek

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Banner
pl: Baner

en: Red
pl: Czerwony

en: Gray
pl: Szary

en: Purple
pl: Purpurowy

en: Pink
pl: Różowy

en: Green
pl: Zielony

en: Blue
pl: Niebieski

en: Orange
pl: Pomorańczowy

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Paragraph
pl: Akapit

en: First sidebar
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Second sidebar
pl: Drugi pasek boczny

en: Main menu
pl: Menu główne

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Footer First
pl: Stopka pierwsza

en: Footer Second
pl: Stopka druga

en: Headings
pl: Nagłówki

en: Show breadcrumb
pl: Pokaż ścieżkę nawigacyjną

en: Footer Third
pl: Trzecia Stopka
