Scholarly Lite (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Help
fr: Aide

en: Layout
fr: Mise en page

en: Basic Settings
fr: Paramètres de base

en: Site name
fr: Nom du site

en: Header
fr: Entête

en: Show credits
fr: Afficher les crédits

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Banner
fr: Bannière

en: Red
fr: Rouge

en: Gray
fr: Gris

en: Purple
fr: Violet

en: Pink
fr: Rose

en: Green
fr: Vert

en: Blue
fr: Bleu

en: Bottom Content
fr: Contenu postérieur

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: Credits
fr: Crédits

en: First sidebar
fr: Première barre latérale

en: Second sidebar
fr: Seconde barre latérale

en: Font Settings
fr: Réglages de Police

en: Main menu
fr: Menu principal

en: Header Top Left
fr: Haut gauche de l'entête

en: Header Top Right
fr: Haut droit de l'entête

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Footer First
fr: Premier pied de page

en: Footer Second
fr: Deuxième pied de page

en: By !username
fr: Par !username

en: Headings
fr: Titres

en: Show breadcrumb
fr: Afficher le fil d'Ariane

en: Footer Third
fr: Troisième pied de page
