Scholarly Lite (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Disabled
it: Disattivato

en: Help
it: Aiuto

en: Site name
it: Nome del sito

en: Header
it: Intestazione

en: Navigation
it: Navigazione

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Gray
it: Grigio

en: Purple
it: Viola

en: Pink
it: Rosa

en: Green
it: Verde

en: Blue
it: Blu

en: Orange
it: Arancione

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Second sidebar
it: Seconda barra laterale

en: Main menu
it: Menu principale

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Headings
it: Intestazioni
