Scholarly Lite (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Help
fa: راهنما

en: Layout
fa: آرایش

en: Site name
fa: نام سایت

en: Header
fa: سربرگ

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Add new comment
fa: افزودن نظر جدید

en: Red
fa: قرمز

en: Gray
fa: خاکستری

en: Slogan
fa: شعار

en: Green
fa: سبز

en: Blue
fa: آبی

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Paragraph
fa: فقره

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
