Scholarly Lite (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (36 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Content
uk: Вміст

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Help
uk: Довідка

en: Layout
uk: Макет

en: Basic Settings
uk: Основні налаштування

en: Site name
uk: Назва сайту

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: Banner
uk: Банер

en: Red
uk: Червоний

en: Gray
uk: Сірий

en: Purple
uk: Пурпуровий

en: Slogan
uk: Гасло

en: Pink
uk: Рожевий

en: Green
uk: Зелений

en: Blue
uk: Синій

en: Orange
uk: Помаранчевий

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Credits
uk: Подяки

en: First sidebar
uk: Перша бічна панель

en: Second sidebar
uk: Друга бічна панель

en: Font Settings
uk: Установки шрифтів

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Color Schemes
uk: Схеми кольорів

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Footer First
uk: Перший нижній колонтитул

en: Footer Second
uk: Другий нижній колонтитул

en: By !username
uk: !username

en: Headings
uk: Заголовки

en: Footer Third
uk: Нижній колонтитул 3

en: Enter terms then hit Search...
uk: Введіть терміни і натисніть "Пошук"...
