Scholarly Lite (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (18 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Content
ar: المحتوى

en: Disabled
ar: معطل

en: Help
ar: المساعدة

en: Layout
ar: التنسيق

en: Site name
ar: اسم الموقع

en: Header
ar: الترويسة

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Gray
ar: رمادي

en: Slogan
ar: الشعار

en: Blue
ar: أزرق

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Highlighted
ar: مبرز
