Scholarly Lite (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Disabled
pt: Desativado

en: Help
pt: Ajuda

en: Basic Settings
pt: Configurações básicas

en: Site name
pt: Nome do sítio

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Navigation
pt: Navegação

en: Show credits
pt: Mostrar créditos

en: Add new comment
pt: Adicionar novo comentário

en: Banner
pt: Faixa

en: Red
pt: Vermelho

en: Gray
pt: Cinzento

en: Green
pt: Verde

en: Blue
pt: Azul

en: Orange
pt: Laranja

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Credits
pt: Créditos

en: First sidebar
pt: Primeira barra lateral

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Rodapé da página

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Headings
pt: Títulos
