Scholarly Lite (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (35 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Content
ru: Содержимое

en: Disabled
ru: Отключено

en: Help
ru: Справка

en: Layout
ru: Макет

en: Basic Settings
ru: Основные настройки

en: Site name
ru: Название сайта

en: Header
ru: Шапка

en: Navigation
ru: Навигация

en: Add new comment
ru: Добавить комментарий

en: Banner
ru: Баннер

en: Red
ru: Красный

en: Gray
ru: Серый

en: Purple
ru: Фиолетовый

en: Slogan
ru: Слоган

en: Pink
ru: Розовый

en: Green
ru: Зелёный

en: Blue
ru: Синий

en: Orange
ru: Оранжевый

en: Bottom Content
ru: Под содержимым

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: Paragraph
ru: Параграф

en: First sidebar
ru: Первая боковая панель

en: Second sidebar
ru: Вторая боковая панель

en: Font Settings
ru: Настройки Шрифта

en: Main menu
ru: Главное меню

en: Page top
ru: Верх страницы

en: Page bottom
ru: Низ страницы

en: Highlighted
ru: Подсвеченные

en: Footer First
ru: Подвал 1

en: Footer Second
ru: Подвал 2

en: By !username
ru: !username

en: Headings
ru: Заголовки

en: Footer Third
ru: Подвал 3

en: Enter terms then hit Search...
ru: Введите ключевые слова для поиска…
