Scholarly Lite (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Help
tr: Yardım

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Site name
tr: Site adı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Red
tr: Kırmızı

en: Gray
tr: Gri

en: Purple
tr: Mor

en: Pink
tr: Pembe

en: Green
tr: Yeşil

en: Blue
tr: Mavi

en: Orange
tr: Turuncu

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Second sidebar
tr: İkinci kenar çubuğu

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Headings
tr: Başlıklar
