Scholarly Lite (7.x-1.1) - en to ug translation catalogue (19 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Site name
ug: بېكەت نامى

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Navigation
ug: يول باشلاش

en: Add new comment
ug: ئىنكاس يېزىش

en: Red
ug: قىزىل

en: Gray
ug: كۈلرەڭ

en: Purple
ug: بىنەپشە

en: Slogan
ug: شۇئار

en: Pink
ug: ھالرەڭ

en: Green
ug: يېشىل

en: Blue
ug: كۆك

en: Orange
ug: سارغۇچ

en: Paragraph
ug: پاراگراف

en: Main menu
ug: باش تىزىملىك

en: Page top
ug: بەت ئۈستى

en: Page bottom
ug: بەت ئاستى
