School Administration (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (32 entries)

en: Register
ar: التسجيل

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Administration
ar: الإدارة

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Single
ar: مفرد

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Update
ar: تحديث

en: Add new
ar: إضافة جديد

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Total
ar: المجموع

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: Signature
ar: التوقيع

en: Details
ar: التفاصيل

en: Current
ar: الحالي

en: Security
ar: الأمن والحماية

en: Today
ar: اليوم

en: Not available
ar: غير متاح

en: e-mail
ar: بريد إلكتروني

en: New
ar: جديد

en: Relationship
ar: العلاقة

en: Comment settings
ar: إعدادات التعليق

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
ar: يظهر توقيعك علنا في نهاية تعليقاتك.

en: parent
ar: الأم

en: Available
ar: متوفّر

en: Relations
ar: العلاقات
