School Administration (7.x-1.0) - en to bo translation catalogue (26 entries)

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Submit
bo: ཡར་སྤྲོད

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Administration
bo: དོ་དམ

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Update
bo: གསར་སྒྱུར

en: Add new
bo: གསར་བ་ཁ་སྣོན

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Notes
bo: ཞར་མཆན།

en: Total
bo: ཁྱོན་བསྡོམས

en: Statistics
bo: སྡོམ་རྩིས

en: Signature
bo: མིང་རྟགས

en: Details
bo: ཞིབ་ཕྲ

en: Current
bo: མིག་སྔར

en: Today
bo: དེ་རིང

en: New
bo: གསར་བ

en: Relationship
bo: འབྲེལ་བ

en: Comment settings
bo: དཔྱད་གཏམ་སྒྲིག་འགོད

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་བཀོད་པའི་མིང་རྟགས་དེ་སྤྱི་ཡོངས་ལ་མངོན་པ་དང་དཔྱད་གཏམ་གྱི་མཇུག་ཏུ་མངོན་ངེས།

en: Classes
bo: སྒྲིག་དཔེ

en: Relations
bo: འབྲེལ་ལམ
