School Administration (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Cancel
fa: لغو

en: Administration
fa: مدیریت

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Single
fa: تک

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Add new
fa: افزودن جدید

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: Total
fa: مجموع

en: Statistics
fa: آمار

en: Signature
fa: امضا

en: Start Date
fa: تاریخ شروع

en: Details
fa: جزئیات

en: Current
fa: جاری

en: Job
fa: شغل

en: Company
fa: شرکت

en: Security
fa: امنیتی

en: Class
fa: کلاس

en: Level
fa: سطح

en: Gender
fa: جنسیت

en: Occupation
fa: اشتغال

en: Today
fa: امروز

en: Not available
fa: در دسترس نیست

en: e-mail
fa: پست الکترونیک

en: New
fa: جدید

en: Relationship
fa: رابطه

en: Comment settings
fa: تنظیمات دیدگاه

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
fa: امضای شما در انتهای دیدگاه‌هایتان برای عموم نمایش داده می‌شود.

en: parent
fa: والد

en: Available
fa: در دسترس

en: Organization
fa: سازمان

en: Registration
fa: عضویت

en: Relations
fa: رابطه‌ها

en: Contact Information
fa: اطلاعات تماس
