School Administration (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (35 entries)

en: Register
hi: पंजीकृत

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Administration
hi: प्रशासन

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Single
hi: एक

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Add new
hi: नया जोड़े

en: Add
hi: जोड़ें

en: View
hi: देखें

en: Total
hi: कुल

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: Signature
hi: हस्ताक्षर

en: Start Date
hi: आरंभ तारीख

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Current
hi: मौजूदा

en: Company
hi: कम्पनी

en: Security
hi: सुरक्षा

en: PDF
hi: पीडीएफ

en: Today
hi: आज

en: Not available
hi: अनुपलब्ध

en: Add New
hi: नया जोडे

en: e-mail
hi: ईमेल

en: New
hi: नया

en: Relationship
hi: संबंध

en: Comment settings
hi: कमेन्ट की स्थापनायें

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
hi: आपका हस्ताक्षर कमेन्टों के अन्त में सार्वजनिक रूप से दर्शाया जायेगा।

en: parent
hi: मूल जनक

en: Full Name
hi: पूरा नाम

en: Director
hi: निदेशक
