School Administration (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Register
id: Daftar

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Cancel
id: Batal

en: Administration
id: Administrasi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Single
id: Sendiri

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Update
id: Perbarui

en: Add new
id: Tambah baru

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: Statistics
id: Statistik

en: Signature
id: Tanda tangan

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: Details
id: Rincian

en: Current
id: Saat ini

en: Company
id: Perusahaan / Institusi

en: Security
id: Keamanan

en: Class
id: Kelas

en: Today
id: Hari ini

en: Not available
id: Tidak tersedia

en: e-mail
id: email

en: New
id: Baru

en: Relationship
id: Hubungan

en: Comment settings
id: Pengaturan komentar

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
id: Tanda tangan anda akan ditampilkan pada publik diakhir komentar pada artikel atau forum diskusi.

en: parent
id: induk

en: Available
id: Ketersediaan

en: Registration
id: Pendaftaran

en: Relations
id: Relasi
