School Administration (7.x-1.0) - en to kn translation catalogue (47 entries)

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Notes
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿಗಳು

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: Statistics
kn: ಅಂಕಿಅಂಶಗಳು

en: Signature
kn: ಸಹಿ

en: Start Date
kn: ಆರಂಭ ದಿನಾಂಕ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Present
kn: ಪ್ರಸಕ್ತ

en: Current
kn: ಪ್ರಸಕ್ತ ಖಂಡ

en: Job
kn: ಮುದ್ರಣ ಕಾರ್ಯ

en: Company
kn: ಕಂಪನಿ

en: Security
kn: ಸುರಕ್ಷತೆ

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: Level
kn: ಸ್ತರ

en: Gender
kn: ಲಿಂಗ

en: Male
kn: ಮಲೆ

en: Today
kn: ಇಂದು

en: Days
kn: ದಿನಗಳು

en: Not available
kn: ಲಭ್ಯವಿರುವುದಿಲ್ಲ

en: Driver
kn: ಚಾಲಕ

en: e-mail
kn: ಇ-ಅಂಚೆ

en: New
kn: ಹೊಸ

en: Level:
kn: ಮಟ್ಟ:

en: Surname
kn: ಅಡ್ಡಹೆಸರು

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
kn: ನಿಮ್ಮ ಸಹಿಯು ನಿಮ್ಮ ಎಲ್ಲ ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳ ತುದಿಗೆ ಸೇರಿಸಲ್ಪಡುತ್ತದೆ.

en: parent
kn: ಮೂಲ

en: Classes
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Available
kn: ಲಭ್ಯ

en: Organization
kn: ಸಂಸ್ಥೆ

en: Full Name
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ ಹೆಸರು

en: Date of Birth
kn: ಹುಟ್ಟಿದ ದಿನಾಂಕ

en: Science
kn: ವಿಜ್ಞಾನ

en: Registered
kn: ನೋಂದಾಯಿಸಲಾದ

en: Music
kn: ಸಂಗೀತ

en: Computer
kn: ಗಣಕ
