School Administration (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (38 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Cancel
oc: Anullar

en: Administration
oc: Administracion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Single
oc: Simpla

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Add new
oc: Apondre novèl

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Notes
oc: Nòtas

en: Statistics
oc: Estatisticas

en: Signature
oc: Signatura

en: Details
oc: Detalhs

en: Current
oc: Actual

en: Company
oc: Societat

en: Level
oc: Nivèl

en: Gender
oc: Sèxe

en: Male
oc: Òme

en: Female
oc: Femna

en: Today
oc: Uèi

en: Days
oc: Jorns

en: Not available
oc: Pas disponible

en: e-mail
oc: corrièr electronic

en: Branch
oc: Branca

en: New
oc: Novèl

en: Relationship
oc: Relacion

en: Comment settings
oc: Paramètres dels comentaris

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
oc: Vòstra signatura serà afichada publicament a la fin de vòstres comentaris.

en: Available
oc: Disponible

en: Registration
oc: Enregistrament

en: Relations
oc: Relacions

en: Director
oc: Réalisateur

en: Government
oc: Govèrnament
