School Administration (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (54 entries)

en: Register
pt: Registro

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Administration
pt: Administração

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Single
pt: Simples

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Update
pt: Atualizar

en: Add new
pt: Adicionar novo

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Ver

en: Notes
pt: Notas

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: Signature
pt: Assinatura

en: Start Date
pt: Data inicial

en: Details
pt: Detalhes

en: Present
pt: Presente

en: Current
pt: Atual

en: Company
pt: Empresa

en: Security
pt: Segurança

en: Class
pt: Classe

en: Level
pt: Nível

en: Gender
pt: Gênero

en: Male
pt: Masculino

en: Female
pt: Feminino

en: Withdraw
pt: Retirada

en: Today
pt: Hoje

en: Days
pt: Dias

en: Not available
pt: Indisponível

en: e-mail
pt: email

en: New
pt: Novo

en: Relationship
pt: Relação

en: Comment settings
pt: Configurações dos comentários

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
pt: Sua assinatura será exibida embaixo dos comentários que você escrever.

en: parent
pt: superior

en: Classes
pt: Turmas

en: Available
pt: Disponível

en: Organization
pt: Organização

en: Choose
pt: Escolha

en: Registration
pt: Registro

en: Relations
pt: Relações

en: Teachers
pt: Instrutores

en: Music
pt: Música

en: Contact Information
pt: Informação de contato

en: Lesson
pt: Lição

en: Director
pt: Diretor

en: Attendance
pt: Comparecimento

en: Government
pt: Governo

en: Old
pt: Antigo

en: Capacity
pt: Capacidade
