School Administration (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (46 entries)

en: Register
tr: Kaydol

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Cancel
tr: İptal

en: Administration
tr: Yönetim

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Single
tr: Tekli

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Update
tr: Güncelle

en: Add new
tr: Yeni ekle

en: Add
tr: Ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: Notes
tr: Notlar

en: Total
tr: Toplam

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Signature
tr: İmza

en: Start Date
tr: Başlangıç Tarihi

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Current
tr: Şu anki

en: Job
tr: İş

en: Jobs
tr: İşler

en: Company
tr: Şirket

en: Security
tr: Güvenlik

en: Class
tr: Sınıf

en: Level
tr: Seviye

en: Gender
tr: Cinsiyet

en: Male
tr: Erkek

en: Female
tr: Bayan

en: Withdraw
tr: Geri al

en: Today
tr: Bugün

en: Days
tr: Günler

en: Not available
tr: Mevcut değil

en: e-mail
tr: e-posta

en: New
tr: Yeni

en: Relationship
tr: İlişki

en: Comment settings
tr: Yorum ayarları

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
tr: İmzanız yorumlarınızın sonunda herkese açık olarak gösterilecektir.

en: parent
tr: üst

en: Classes
tr: Sınıflar

en: Available
tr: Mevcut

en: Registration
tr: Kayıt

en: Relations
tr: İlişkiler

en: Turkish Language
tr: Türk Dili
