School Administration (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (99 entries)

en: Register
uk: Реєстрація

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Single
uk: Єдиний

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Update
uk: Оновити

en: Add new
uk: Додати новий

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: Notes
uk: Примітки

en: Total
uk: Всього

en: Statistics
uk: Статистика

en: Signature
uk: Підпис

en: Start Date
uk: Дата початку

en: Details
uk: Подробиці

en: Present
uk: Присутній

en: Current
uk: Поточна

en: Job
uk: Завдання

en: Jobs
uk: Завдання

en: Company
uk: Компанія

en: Security
uk: Безпека

en: Class
uk: Клас

en: Level
uk: Рівень

en: Mixed
uk: Змішаний

en: Gender
uk: Стать

en: Male
uk: Чоловіча

en: Female
uk: Жіноча

en: Occupation
uk: Фах

en: Withdraw
uk: Відкликане

en: Today
uk: Сьогодні

en: Days
uk: Дні(в)

en: Not available
uk: Недоступно

en: Add New
uk: Додати новий

en: Car
uk: Машина

en: Nationality
uk: Країна

en: Driver
uk: Драйвер

en: e-mail
uk: ел.адреса

en: Branch
uk: Гілка

en: New
uk: Нові

en: Relationship
uk: Зв'язок

en: Comment settings
uk: Налаштування коментарів

en: Save Configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Level:
uk: Рівень:

en: Gender:
uk: Стать:

en: Surname
uk: Прізвище

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
uk: Підпис буде додаватися в кінці усіх коментарів.

en: parent
uk: батько

en: Classes
uk: Класи

en: Available
uk: Доступно

en: Organization
uk: Організація

en: Full Name
uk: Повне ім'я

en: Date of Birth
uk: Дата народження

en: Science
uk: Наука

en: Choose
uk: Вибрати

en: Registered
uk: Зареєстрований

en: Registration
uk: Реєстрація

en: Relations
uk: Стосунки

en: Teachers
uk: Викладачі

en: Students
uk: Студенти

en: DELETE
uk: ВИДАЛИТИ

en: Music
uk: Музика

en: Contact Information
uk: Контактна інформація

en: Teacher
uk: Вчитель

en: Married
uk: У шлюбі

en: Divorced
uk: Розлучений(на)

en: Lesson
uk: Урок

en: Record
uk: Запис

en: Director
uk: Режисер

en: Attendance
uk: Участь

en: Computer
uk: Комп'ютер

en: photo
uk: світлина

en: Government
uk: Урядова

en: Mathematics
uk: Математика

en: TOTAL
uk: ЗАГАЛОМ

en: Class Name
uk: Назва класу

en: Date of birth
uk: Дата народження

en: Place of Birth
uk: Місце народження

en: Home Address
uk: Домашня адреса

en: Old
uk: Старий

en: Full Name:
uk: Повне ім'я:

en: Job:
uk: Робота:

en: Father
uk: Батько

en: Mother
uk: Мати

en: Capacity
uk: Місткість

en: Monitor
uk: Монітор

en: Lessons
uk: Заняття

en: Biology
uk: Біологія

en: Chemistry
uk: Хімія

en: Physics
uk: Фізика

en: Class:
uk: Клас:

en: Cook
uk: Кук

en: Death
uk: Смерть

en: No reason specified
uk: Причину не вказано
