School Administration (7.x-1.0) - en to vi translation catalogue (63 entries)

en: Register
vi: Đăng ký

en: Delete
vi: Xóa

en: Submit
vi: Gửi đi

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Administration
vi: Quản lý

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Edit
vi: Sửa

en: Single
vi: Đơn lẻ

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Update
vi: Cập nhật

en: Add new
vi: Thêm mới

en: Add
vi: Thêm

en: View
vi: Xem

en: Notes
vi: Ghi chú

en: Total
vi: Tổng

en: Statistics
vi: Thống kê

en: Signature
vi: Chữ ký

en: Start Date
vi: Ngày bắt đầu

en: Details
vi: Chi tiết

en: Current
vi: Hiện thời

en: Job
vi: Công việc

en: Company
vi: Công ty

en: Class
vi: Lớp

en: Level
vi: Cấp

en: Mixed
vi: Hỗn hợp

en: Gender
vi: Giới tính

en: Male
vi: Nam

en: Female
vi: Nữ

en: Today
vi: Hôm nay

en: Days
vi: Ngày

en: Not available
vi: Không có sẵn

en: Driver
vi: Trình điều khiển

en: e-mail
vi: thư điện tử

en: Branch
vi: Tạo nhánh

en: New
vi: Mới

en: Relationship
vi: Quan hệ

en: Comment settings
vi: Cài đặt bài bình luận

en: Save Configuration
vi: Lưu cấu hình

en: Level:
vi: Mức:

en: Surname
vi: Họ

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
vi: Chữ ký của bạn sẽ được hiển thị ở cuối các lời bình luận của bạn.

en: parent
vi: cấp trên

en: Available
vi: Có sẵn

en: Organization
vi: Tổ chức

en: Full Name
vi: Tên đầy đủ

en: Date of Birth
vi: Ngày sinh

en: Science
vi: Khoa học

en: Choose
vi: Chọn

en: Registration
vi: Đăng ký

en: Relations
vi: Quan hệ

en: Music
vi: Âm nhạc

en: Attendance
vi: Tham dự

en: Computer
vi: Máy tính

en: Place of Birth
vi: Nơi sinh

en: Home Address
vi: Địa chỉ nhà

en: Capacity
vi: Dung tích

en: Monitor
vi: Màn hình

en: Biology
vi: Sinh học

en: Chemistry
vi: Hoá học

en: Physics
vi: Vật lí

en: No reason specified
vi: Không cung cấp lý do
