School Administration (7.x-1.4) - en to ru translation catalogue (56 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Register
ru: Регистрация

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Administration
ru: Администрирование

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Parents
ru: Родители

en: Settings
ru: Настройки

en: Update
ru: Обновить

en: Add new
ru: Добавить новый

en: View
ru: Просмотр

en: Notes
ru: Примечания

en: Total
ru: Итого

en: Statistics
ru: Статистика

en: Welcome
ru: Добро пожаловать

en: Start Date
ru: Дата начала

en: Current
ru: Текущий

en: Class
ru: Класс

en: Level
ru: Уровень

en: Mixed
ru: Комбинированный

en: Gender
ru: Пол

en: Male
ru: Мужской

en: Female
ru: Женский

en: Withdraw
ru: Отозвать

en: Today
ru: Сегодня

en: Days
ru: Дни

en: Not available
ru: Недоступно

en: New
ru: Новое

en: Relationship
ru: Связь

en: Reason
ru: Причина

en: Save Configuration
ru: Сохранить настройки

en: Surname
ru: Фамилия

en: parent
ru: родитель

en: Classes
ru: Классы

en: Available
ru: Доступно

en: Full Name
ru: Полное имя

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Choose
ru: Выбрать

en: Registered
ru: Зарегистрированные

en: Registration
ru: Регистрация

en: Teachers
ru: Преподаватели

en: Students
ru: Студенты

en: Staff
ru: Персонал

en: User autocomplete
ru: Автозаполнение пользователя

en: Lesson
ru: Урок

en: Notes:
ru: Примечания:

en: Attendance
ru: Статус участия

en: Transfer
ru: Передать

en: Alumni
ru: Выпускники

en: Room Booking
ru: Бронирование комнат

en: Old
ru: Старый

en: Capacity
ru: Вместимость

en: Lessons
ru: Уроки
