School Administration (7.x-1.5) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Register
it: Registrati

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Administration
it: Amministrazione

en: Edit
it: Modifica

en: Parents
it: Padri

en: Settings
it: Impostazioni

en: Update
it: Aggiorna

en: Add new
it: Aggiungi nuovo

en: View
it: Visualizza

en: Notes
it: Note

en: Total
it: Totale

en: Statistics
it: Statistiche

en: Welcome
it: Benvenuto

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: Current
it: Corrente

en: Class
it: Classe

en: Level
it: Livello

en: Gender
it: Sesso

en: Male
it: Maschio

en: Female
it: Femmina

en: Today
it: Oggi

en: Days
it: Giorni

en: Not available
it: Non disponibile

en: New
it: Nuovo

en: Relationship
it: Relazione

en: Reason
it: Ragione

en: parent
it: padre

en: Classes
it: Classi

en: Available
it: Disponibile

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Choose
it: Scegli

en: Registration
it: Registrazione

en: User autocomplete
it: Autocompletamento nome utente

en: Notes:
it: Note:

en: Image options
it: Opzioni immagine

en: Date of birth
it: Data di nascita

en: Old
it: Vecchio

en: Father
it: Padre

en: Mother
it: Madre

en: Capacity
it: Capacità posti
