School Administration (7.x-1.6) - en to da translation catalogue (49 entries)

en: Title
da: Titel

en: Register
da: Opret konto

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Parents
da: Overordnede ord

en: Settings
da: Indstillinger

en: Update
da: Opdatér

en: Add new
da: Tilføj ny

en: View
da: Vis

en: Notes
da: Noter

en: Total
da: I alt

en: Statistics
da: Statistik

en: Welcome
da: Velkommen

en: Start Date
da: Startdato

en: Current
da: Aktuelle

en: Class
da: Klasse

en: Level
da: Niveau

en: Gender
da: Køn

en: Male
da: Mand

en: Female
da: Kvinde

en: Withdraw
da: Træk tilbage

en: Today
da: I dag

en: Days
da: Dage

en: Not available
da: Ikke tilgængelig

en: New
da: Ny

en: Relationship
da: Forbindelse

en: Reason
da: Begrundelse

en: Save Configuration
da: Gem konfiguration

en: Surname
da: Efternavn

en: parent
da: forrige

en: Classes
da: Klasser

en: Available
da: Tilgængelig

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Choose
da: Vælg

en: Registered
da: Oprettet

en: Registration
da: Tilmelding

en: Staff
da: Ansatte

en: User autocomplete
da: Autofuldfør bruger

en: Notes:
da: Bemærkninger:

en: Attendance
da: Deltagelse

en: photo
da: foto

en: Transfer
da: Overfør

en: Date of birth
da: Fødsesdato

en: Old
da: Gammel

en: Capacity
da: Kapacitet
