School Administration (7.x-1.6) - en to ja translation catalogue (43 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Register
ja: 登録

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Administration
ja: 管理

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Parents
ja: 上位

en: Settings
ja: 設定

en: Update
ja: 更新

en: Add new
ja: 新規追加

en: View
ja: ビュー

en: Notes
ja: ノート

en: Total
ja: 合計

en: Statistics
ja: 統計

en: Welcome
ja: 歓迎

en: Start Date
ja: 開始日

en: Current
ja: 現在

en: Class
ja: クラス

en: Level
ja: レベル

en: Gender
ja: 性別

en: Male
ja: 男性

en: Female
ja: 女性

en: Withdraw
ja: 撤回

en: Today
ja: 今日

en: Days
ja: 日

en: Not available
ja: 利用不可

en: New
ja: 新

en: Relationship
ja: リレーションシップ

en: parent
ja: 上位

en: Classes
ja: クラス

en: Available
ja: 利用可能

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Choose
ja: 選択

en: Registration
ja: 登録

en: User autocomplete
ja: ユーザー名の自動補完

en: Notes:
ja: 注意:

en: Attendance
ja: 参加者

en: Old
ja: 旧

en: Add New Class
ja: クラスを追加

en: Capacity
ja: キャパシティ
