School Administration (7.x-1.6) - en to ku translation catalogue (20 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Register
ku: تۆمارکردن

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Submit
ku: بنێرە

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: Administration
ku: به‌ڕێوه‌بردن

en: No
ku: نەخێر

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: View
ku: پیشاندان

en: Statistics
ku: ئامار

en: Today
ku: ئەمڕۆ

en: parent
ku: باوک

en: Available
ku: هەیە

en: - Select -
ku: - هەڵبژاردن -

en: Choose
ku: هەڵبژێرە

en: User autocomplete
ku: خۆتەواوکەری ناوی بەکارهێنەر

en: Notes:
ku: تێبینییەکان:
