School Administration (7.x-1.7) - en to sv translation catalogue (47 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Register
sv: Registrera

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: No
sv: Nej

en: Edit
sv: Redigera

en: Parents
sv: Ovanliggande

en: Settings
sv: Inställningar

en: Update
sv: Uppdatera

en: Add new
sv: Lägg till ny

en: View
sv: Visa

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Total
sv: Totalt

en: Statistics
sv: Statistik

en: Welcome
sv: Välkommen

en: Start Date
sv: Startdatum

en: Current
sv: Nuvarande

en: Class
sv: Klass

en: Level
sv: Nivå

en: Gender
sv: Kön

en: Male
sv: Man

en: Female
sv: Kvinna

en: Today
sv: Idag

en: Days
sv: Dagar

en: Not available
sv: Inte tillgänglig

en: New
sv: Ny

en: Relationship
sv: Relation

en: Reason
sv: Orsak

en: parent
sv: ovanliggande

en: Classes
sv: Klasser

en: Available
sv: Tillgänglig

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Choose
sv: Välj

en: Registration
sv: Registrering

en: User autocomplete
sv: Automatisk ifyllning av användarnamn

en: Lesson
sv: Lektion

en: Notes:
sv: Anteckningar:

en: Attendance
sv: Deltagande

en: Transfer
sv: Överför

en: Date of birth
sv: Födelsedatum

en: Old
sv: Gammal

en: Father
sv: Pappa

en: Mother
sv: Mamma

en: Capacity
sv: Kapacitet

en: Lessons
sv: Lektioner
