School Administration (7.x-1.8) - en to hu translation catalogue (52 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Register
hu: Felhasználó létrehozása

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Parents
hu: Szülők

en: Settings
hu: Beállítások

en: Update
hu: Frissítés

en: Add new
hu: Új hozzáadása

en: View
hu: Megtekintés

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Total
hu: Mindösszesen

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Welcome
hu: Üdvözlet

en: Start Date
hu: Kezdődátum

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Class
hu: Osztály

en: Level
hu: Szint

en: Gender
hu: Nem

en: Male
hu: Férfi

en: Female
hu: Nő

en: Withdraw
hu: Visszavon

en: Today
hu: Ma

en: Days
hu: Napok

en: Not available
hu: Nem elérhető

en: New
hu: Új

en: Relationship
hu: Kapcsolat

en: Reason
hu: Ok

en: Save Configuration
hu: Beállítások mentése

en: Gender:
hu: Nem:

en: Surname
hu: Vezetéknév

en: parent
hu: szülő

en: Classes
hu: Osztályok

en: Available
hu: Elérhető

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Choose
hu: Választás

en: Registration
hu: Regisztráció

en: User autocomplete
hu: Felhasználói adatok automatikus kiegészítése

en: Notes:
hu: Megjegyzések:

en: Attendance
hu: Részvétel

en: photo
hu: fénykép

en: Transfer
hu: Átvitel

en: Image options
hu: Képbeállítások

en: Date of birth
hu: Születési idő

en: Old
hu: Régi

en: Job:
hu: Foglalkozás:

en: 1 photo | @count photos
hu[0]: 1 fotó
hu[1]: @count fotó

en: Capacity
hu: Kapacitás
