School Administration (7.x-1.0) - en to is translation catalogue (29 entries)

en: Register
is: Nýskráning

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Cancel
is: Hætta við

en: Administration
is: Stjórnun

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Update
is: Uppfæra

en: Add new
is: Bæta við

en: Add
is: Bæta við

en: View
is: Skoða

en: Total
is: Samtals

en: Statistics
is: Tölfræði

en: Signature
is: Undirskrift

en: Details
is: Nánar

en: Current
is: Núverandi

en: Company
is: Fyrirtæki

en: Today
is: Í dag

en: e-mail
is: netfang

en: Branch
is: Útibú

en: New
is: Nýtt

en: Relationship
is: Tengsl

en: Comment settings
is: Stillingar ummæla

en: parent
is: foreldri

en: Organization
is: Stofnun

en: Contact Information
is: Tengiliðaupplýsingar
