School Administration (7.x-1.0) - en to my translation catalogue (42 entries)

en: Register
my: မှတ်ပုံတင်ရန်

en: Delete
my: ပယ်ဖျက်

en: Submit
my: တင်သွင်းသည်

en: Cancel
my: ပယ်ဖျက်

en: Administration
my: စီမံခန့်ခွဲခြင်း

en: Yes
my: ဟုတ်ကဲ့

en: No
my: မဟုတ်ဘူး

en: Edit
my: ပြင်ရန်

en: Single
my: တစ်ခုတည်း

en: Settings
my: အစီအမံများ

en: Name
my: အမည်

en: Update
my: ပြုပြင်မွမ်းမံ

en: Add new
my: အသစ်ထည့်သွင်းရန်

en: Add
my: အသစ်ထပ်ပေါင်းပါ

en: View
my: မြင်ကွင်း

en: Signature
my: လက်မှတ်

en: Current
my: လက်ရှိ

en: PDF
my: PDF ထုတ်ရန်

en: Today
my: ယနေ့

en: User ID Number:
my: အသုံးပြုသူ၏သက်သေခံနံပါတ်

en: Place of birth:
my: မွေးဖွားရာဇာတိ

en: Secretary
my: အတွင်းရေးမှူး

en: Brother
my: ညီ၊အစ်ကို

en: Sister
my: ညီမ၊အစ်မ၊နှမ

en: Aunt
my: အဒေါ်

en: Brother in Law
my: ယောက်ဖ

en: Grandfather
my: အဘိုး

en: Grandmother
my: အဘွား

en: Husband
my: ခင်ပွန်း

en: Sister in Law
my: ယောက်မ

en: Step Brother
my: မိထွေး၊ပထွေး၏သား

en: Step Father
my: ပထွေး

en: Step Mother
my: မိထွေး

en: Step Sister
my: မိထွေး၊ပထွေး၏သမီး

en: Uncle
my: ဦးလေး

en: Wife
my: ဇနီး

en: Moving
my: ရွေ့ပါ

en: English Grammar
my: အင်္ဂလိပ်သဒ္ဒါ

en: English Language
my: အင်္ဂလိပ်ဘာသာစကား

en: English Reading
my: အင်္ဂလိပ်စာဖတ်ခြင်း

en: English Video
my: အင်္ဂလိပ်ရုပ်ရှင်

en: English Writing
my: အင်္ဂလိပ်စာရေးခြင်း
