Static Content Manager (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: Administration
it: Amministrazione

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: View
it: Visualizza

en: Path
it: Percorso

en: Are you sure you want to delete %title?
it: Si vuole davvero eliminare %title?

en: Filter
it: Filtra

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
it: Specifica un percorso alternativo per l'accesso ai dati. Per esempio scrivi "about" per la pagina di about. Usa un percorso relativo e non aggiungere la barra iniziale altrimenti l'alias dell'URL non funzionerà.

en: @type: deleted %title.
it: @type: %title eliminato.

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa

en: <em>Edit @type</em> @title
it: <em>Modifica @type</em> @title

en: Display modes
it: Modalità visualizzazione
