Static Content Manager (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Administration
pt: Administração

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: View
pt: Ver

en: Path
pt: Caminho

en: Are you sure you want to delete %title?
pt: Você tem certeza que deseja apagar %title?

en: Filter
pt: Filtrar

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
pt: Especifique um endereço alternativo com o qual essa página pode ser acessada. Por exemplo, digite "quem-somos" para uma página de Quem Somos. Use um caminho relativo e não coloque uma barra no final ou a URL alternativa não vai funcionar.

en: @type: deleted %title.
pt: @type: %title foi apagado.

en: About
pt: Sobre

en: Uses
pt: Usos

en: <em>Edit @type</em> @title
pt: <em>Editar @type</em> @title

en: Display Mode
pt: Modo de Apresentação

en: Display modes
pt: Modos de exibição
