Static Content Manager (7.x-1.0) - en to ca translation catalogue (19 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Administration
ca: Administració

en: Edit
ca: Edita

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: View
ca: Mostra

en: Path
ca: Camí

en: Are you sure you want to delete %title?
ca: Esteu segur de voler esborrar %title?

en: Filter
ca: Filtra

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
ca: Especifiqueu un camí alternatiu per a accedir a la informació. Per exemple «quisom». Escriviu camins relatius i no utilitzeu guions o els àlies d'URL no funcionaran.

en: @type: deleted %title.
ca: @type: %title eliminat.

en: About
ca: Detalls

en: Uses
ca: Usos

en: <em>Edit @type</em> @title
ca: <em>Edita @type</em> @title

en: Display modes
ca: Modes de visualització
