Static Content Manager (7.x-1.0) - en to cs translation catalogue (18 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Administration
cs: Administrace

en: Edit
cs: Upravit

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: View
cs: Zobrazit

en: Path
cs: Cesta

en: Are you sure you want to delete %title?
cs: Určitě odstranit %title?

en: Filter
cs: Filtr

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
cs: Zadejte alternativní cestu, pod kterou budou data přístupná. Například „informace“ pro informační stránku. Používejte relativní cestu a nepřidávejte na konec lomítko, jinak nebude URL fungovat.

en: @type: deleted %title.
cs: @type: smazáno %title.

en: About
cs: Popis

en: Uses
cs: Použití

en: <em>Edit @type</em> @title
cs: <em>Upravit @type</em> @title

en: Display modes
cs: Režimy zobrazení
