Static Content Manager (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (17 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: View
da: Vis

en: Path
da: Sti

en: Are you sure you want to delete %title?
da: Ønsker du at slette %title?

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
da: Angiv en alternativ sti som dette indhold kan findes på. Skriv f.eks. "kontakt" når du skriver en kontaktside. Brug en relativ sti og undlad at bruge en afsluttende skråstreg.

en: @type: deleted %title.
da: @type: %title slettet.

en: About
da: Om

en: Uses
da: Bruger

en: Static content
da: Statisk indhold

en: <em>Edit @type</em> @title
da: <em>Redigér @type</em> @title
