Static Content Manager (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: View
fr: Voir

en: Path
fr: Chemin

en: Are you sure you want to delete %title?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %title ?

en: Filter
fr: Filtrer

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
fr: Spécifier un chemin alternatif par lequel cette information peut être accessible. Par exemple, saisissez "a-propos" lors de l'écriture d'une page présentant votre site. Utilisez un chemin relatif et n'ajoutez pas la barre oblique de fin sinon l'alias d'URL ne fonctionnera pas.

en: @type: deleted %title.
fr: @type : %title supprimé.

en: About
fr: À propos

en: Uses
fr: Utilisations

en: Static content
fr: Contenu statique

en: <em>Edit @type</em> @title
fr: <em>Modifier @type</em> @title

en: Display modes
fr: Modes d'affichage
