Static Content Manager (7.x-1.0) - en to hr translation catalogue (18 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Administration
hr: Administracija

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: View
hr: Pregled

en: Path
hr: Putanja

en: Are you sure you want to delete %title?
hr: Želite li zbilja ukloniti %title?

en: Filter
hr: Pročisti

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
hr: Odredite zamjensku putanju preko koje je moguće pristupiti ovim podacima. Npr, unesite "o nama" za stranicu koja sadrži kratko objašnjenje o vama, vašoj tvrtci ili lokaciji. Koristite relativne putanje i ne unosite kosu crtu ('/') na kraju, u suprotnom, URL nadimak neće raditi.

en: @type: deleted %title.
hr: @type: uklonjen %title.

en: About
hr: Opis

en: Uses
hr: Uporaba

en: <em>Edit @type</em> @title
hr: <em>Uredi @type</em> @title
