Static Content Manager (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Administration
id: Administrasi

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: View
id: Lihat

en: Path
id: Jalur

en: Are you sure you want to delete %title?
id: Anda yakin ingin menghapus %title?

en: Filter
id: Saring

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
id: Tentukan path alternatif untuk mengakses data. Misalnya, ketik "tentang" untuk halaman penjelasan tentang situs anda. Gunakan path relatif dan jangan tambahkan garis miring diakhirnya karena alias URL tidak akan bisa bekerja.

en: @type: deleted %title.
id: @type: menghapus %title.

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: <em>Edit @type</em> @title
id: <em>Sunting @type</em> @title

en: Display modes
id: Mode-mode tampilan
