Static Content Manager (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (20 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Administration
pl: Administracja

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: View
pl: Widok

en: Path
pl: Ścieżka

en: Are you sure you want to delete %title?
pl: Czy na pewno usunąć %title?

en: Filter
pl: Filtr

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
pl: Alternatywna ścieżka, poprzez którą będzie można uzyskać dostęp do danych. Jeśli właśnie tworzona strona będzie traktować o poezji, można wpisać "wiersze". Ścieżka powinna być względna i nie może kończyć się ukośnikiem.

en: @type: deleted %title.
pl: @type: usunięto %title.

en: About
pl: O stronie

en: Uses
pl: Używa

en: Static content
pl: Treść statyczna

en: <em>Edit @type</em> @title
pl: <em>Edytuj @type</em> @title

en: Display modes
pl: Tryby wyświetlania
