Static Content Manager (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Administration
tr: Yönetim

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: View
tr: Görüntüle

en: Path
tr: Yol

en: Are you sure you want to delete %title?
tr: %title düğümünü silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
tr: Bu verinin erişilebileceği başka bir yol belirtin.  Örneğin, bir hakkında sayfası yazarken "hakkinda" girin.  Bağıl yol kullanın ve sonuna eğik çizgi koymayın yoksa URL takma adı çalışmayacaktır.

en: @type: deleted %title.
tr: @type: %title silindi.

en: About
tr: Hakkında

en: Uses
tr: Kullanım

en: <em>Edit @type</em> @title
tr: @title <em>@type düzenle</em>

en: Display modes
tr: Görünüm modları
