Scrambler (7.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: E-mail
hi: ई-मेल

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Password
hi: कूटशब्द

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Method
hi: तरीका

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
hi: %error_operation को @arguments तर्कों के साथ संसाधित करते समय त्रुटि हुई है।
