Scrambler (7.x-1.0-beta3) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Username
it: Nome utente

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Field
it: Campo

en: Field name
it: Nome del campo

en: Method
it: Metodo

en: Add field
it: Aggiungi campo

en: Field settings
it: Impostazioni campo

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di %error_operation con parametri: @arguments
