Scribble (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Download
it: Scarica

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Upload
it: Carica

en: Before
it: Prima

en: After
it: Dopo

en: Normal
it: Normale

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: here
it: qui

en: Other
it: Altro

en: Color
it: Colore

en: Order
it: Ordina

en: Random
it: Casuale

en: Clear
it: Cancella

en: Pager position
it: Posizione del paginatore

en: Manual
it: Manuale

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Reverse
it: Inverti

en: JPEG quality
it: Qualità JPEG

en: Automatic
it: Automatico

en: Pager
it: Paginazione

en: Pause on hover
it: Pausa al passaggio del mouse

en: Slideshow settings
it: Impostazioni slideshow

en: Manage images
it: Gestisci immagini

en: Manage Images
it: Gestisci immagini

en: Transition speed
it: Velocita della trasizione

en: Full content
it: Contenuto completo

en: Image style
it: Stile immagine

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: Elastic
it: Elastica

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Colorbox image style
it: Stile immagine Colorbox
