Scribble (7.x-1.0) - en to kn translation catalogue (31 entries)

en: Slideshow
kn: ಜಾರುಫಲಕ ಪ್ರದರ್ಶನ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: Before
kn: ಈ ಮೊದಲು

en: After
kn: ನಂತರ

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Random
kn: ಮನಸ್ಸಿಗೆ ಬಂದಂತೆ

en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

en: JPEG quality
kn: JPEG ಗುಣಮಟ್ಟ

en: Automatic
kn: ಸ್ವಯಂಚಾಲಿತ

en: Timeout
kn: ಕಾಲಾವಕಾಶ ಮುಗಿದಿದೆ

en: Pager
kn: ಪೇಜರ್

en: Snapshot
kn: ಭಾವಚಿತ್ರ(ಸ್ನ್ಯಾಪ್‌ಶಾಟ್)

en: growX
kn: ಬೆಳೆಯುX

en: growY
kn: ಬೆಳೆಯುY

en: turnUp
kn: ಮೇಲೆ ತಿರುಗು

en: turnDown
kn: ಕೆಳಕ್ಕೆ ತಿರುಗು

en: turnLeft
kn: ಎಡಕ್ಕೆ ತಿರುಗು

en: turnRight
kn: ಬಲಕ್ಕೆ ತಿರುಗು

en: uncover
kn: ಹೊದಿಕೆ ತೆಗೆ

en: wipe
kn: ಒರೆಸು
