Scribble (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Slideshow
pt: Apresentação de slides

en: Delete
pt: Apagar

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Upload
pt: Carregar

en: Before
pt: Antes

en: After
pt: Depois

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: here
pt: aqui

en: Other
pt: Outros

en: Color
pt: Cor

en: Order
pt: Pedido

en: Random
pt: Aleatório

en: Clear
pt: Limpar

en: Pager position
pt: Posição do paginador

en: Fade
pt: Desvanecer

en: Carousel
pt: Carrossel

en: Reverse
pt: Reverter

en: JPEG quality
pt: Qualidade do JPEG

en: Automatic
pt: Automático

en: Pager
pt: Paginador

en: Slideshow settings
pt: Configurações do slideshow

en: Manage images
pt: Gerenciar imagens

en: Manage Images
pt: Gerenciar Imagens

en: Add image
pt: Adicionar imagem

en: Transition speed
pt: Velocidade da transição

en: Full content
pt: Conteúdo completo

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: Machine Name
pt: Nome de Máquina

en: Elastic
pt: Elástico

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)
