Scribble (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (45 entries)

en: Slideshow
ru: Слайд-шоу

en: Delete
ru: Удалить

en: Download
ru: Скачать

en: Edit
ru: Редактировать

en: None
ru: Нет

en: Image
ru: Изображение

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Upload
ru: Закачать

en: Before
ru: До

en: After
ru: После

en: Normal
ru: Нормальный

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: here
ru: здесь

en: Other
ru: Другое

en: Color
ru: Цвет

en: Transition effect
ru: Эффект перемещения

en: Order
ru: Порядок

en: Random
ru: Случайно

en: Clear
ru: Очистить

en: Pager position
ru: Расположение постраничного навигатора

en: Manual
ru: Вручную

en: Fade
ru: Плавное появление

en: Carousel
ru: Карусель

en: Reverse
ru: Инвертировать

en: JPEG quality
ru: Качество JPEG

en: Automatic
ru: Автоматически

en: Timeout
ru: Время ожидания

en: Pager
ru: Постраничный навигатор

en: Pause on hover
ru: Пауза при наведении курсора

en: Image list
ru: Список изображений

en: Slideshow settings
ru: Настройки слайд-шоу

en: Slideshows
ru: Слайдшоу

en: Manage images
ru: Управлять изображениями

en: Manage Images
ru: Управлять изображениями

en: Add image
ru: Добавить изображение

en: Transition speed
ru: Скорость перемещения

en: Full content
ru: Полная версия

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: Elastic
ru: Эластичный

en: None (original image)
ru: Нет (оригинальное изображение)

en: Colorbox image style
ru: Colorbox стиль изображения
