Scroll Reveal (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: True
pt: Verdadeiro

en: False
pt: Falso

en: Top
pt: Superior

en: Default Settings
pt: Configuração Padrão

en: Bottom
pt: Inferior

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: All pages except those listed
pt: Todas as páginas, exceto as listadas

en: Only the listed pages
pt: Apenas nas páginas listadas

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Especifique páginas usando suas URLs. Digite uma URL por linha. O caractere '*' serve como coringa. Por exemplo: %blog para a página de blogs e %blog-wildcard para todos os blogs pessoais. Use %front para a página inicial.
